Hieronder volgt een vernieuwde regeling. voor alleenverdieners. Deze geldt ook voor ouders met pleegkinderen.
TOG en extra regeling
Alleenverdienershuishoudens met de zorg voor chronisch zieke of gehandicapte kinderen krijgen meer financiële ondersteuning. Dit heeft minister voor Jeugd en Gezin, André Rouvoet, maandag in een brief aan de Tweede Kamer gemeld. Er komt voor deze doelgroep vanaf 2010 een aparte financiële tegemoetkoming in de Regeling tegemoetkoming onderhoudskosten thuiswonende gehandicapte kinderen 2000 (TOG).
Op jaarbasis komt de extra tegemoetkoming neer op 1460 euro per alleenverdienershuishouden met recht op een TOG-uitkering.
Rouvoet geeft met deze maatregel vanuit de begroting van Jeugd en Gezin invulling aan een voornemen uit het Coalitieakkoord om financiële ondersteuning te bieden aan alleenverdienershuishoudens die de zorg hebben voor chronisch zieke of gehandicapte kinderen. Ruim 11.000 alleenverdieners krijgen per 1 januari 2010 recht op de extra financiële tegemoetkoming. In totaal is er een bedrag van 17 miljoen euro mee gemoeid.
Alleenverdieners met bijzondere behoefte aan zorg voor hun kind dreigden – als gevolg van de maatregelen om de arbeidsparticipatie en de economische zelfstandigheid van vrouwen te vergroten – in besteedbaar inkomen achter te blijven bij tweeverdieners en alleenstaande ouders. Met de vandaag gepresenteerde maatregel worden alleenverdienershuishoudens met de zorg voor chronisch zieke of gehandicapte kinderen hiervoor nu gecompenseerd.
Zelf verzorgen
Ouders die het zelf verzorgen van hun chronisch zieke of gehandicapte kind belangrijker vinden dan de arbeidsparticipatie van beide partners, moeten hierbij volgens het kabinet geen belemmering ondervinden. Zij behoren niet tot de doelgroepen waarvoor de arbeidsparticipatie van de niet-verdienende partner wordt gestimuleerd. Met de aparte financiële tegemoetkoming in de TOG komt Rouvoet tegemoet aan dit uitgangspunt.
Er is sprake van een alleenverdiener als de partner met het laagste inkomen niet meer verdient dan 4619 euro. Hiermee wordt aangesloten bij de inkomensgrens voor de inkomensafhankelijke combinatiekorting. Boven dit bedrag is sprake van een tweeverdienershuishouden.
Het aansluiten bij deze inkomensgrens betekent dus dat de niet-werkende of minstverdienende partner wel enig inkomen kan hebben, zonder de extra tegemoetkoming op de TOG te verliezen.
Informatie over de TOG zie: http://www.svb.nl/int/nl/tog/
14-12-2009
Bron: CG-Raad
Chronisch zieken en gehandicapten hebben jaarlijks gemiddeld 2000 euro aan extra kosten vanwege hun ziekte of beperking. Gelukkig zijn die kosten deels aftrekbaar via de Belastingdienst. Daarvoor geldt een wirwar aan regels. Om die inzichtelijk te maken, heeft de Chronisch zieken en Gehandicapten Raad (CG-Raad) op 10 februari 2011 de site www.meerkosten.nl gelanceerd.
Dit is een wegwijzer voor mensen met hoge zorgkosten; een praktische handleiding bij de aangifte inkomstenbelasting over het jaar 2010
De website bevat ook uitleg over de wtcg (Wet tegemoetkoming chronisch zieken en gehandicapten) en informatie over andere tegemoetkomingen en financiële regelingen.
Let wel op dat de belastingaangifte voor 1 april moet gebeuren. Door op onderstaande banner te klikken kom je op de website.
CG-Raad ( www.cg-raad.nl )
De CG-Raad maakt zich sterk voor een samenleving waarin mensen met een handicap of chronische ziekte daadwerkelijk meedoen.