|
Compensatie Eigen Risico voor ziektekosten
|
OSCAR NEDERLAND Multi-etnische organisatie voor mensen met sikkelcelziekte en thalassemie
|
||
Telefonische bereikbaarheid OscarVoor specifieke vragen over sikkelcelziekte en thalassemie en lotgenotencontact kunt u op maandag t/m donderdag van 10.00-14.00 uur, via ons administratiekantoor APN, bellen met de Oscar bereikbaarheidsdienst: |
Compensatie Eigen Risico voor ziektekostenBeste lezers van het forum, Sinds januari 2008 geldt er een nieuwe wet: iedereen die verzekerd is voor de ziektekosten moet een eigen bijdrage betalen, het "verplicht eigen risico". In 2009 is dit verplicht eigen risico vastgesteld op 155 euro. Nu is er ook een regeling dat bepaalde chronische zieken weer een bedrag terugkrijgen "compensatie eigen risico", afgekort CER. Voor het jaar 2009 is de CER vastgesteld op 50 euro per verzekerde. Er zijn echter een aantal voorwaarden. Je moet tenminste voldoen aan één van de volgende voorwaarden: ( Deze voorwaarden heb ik overgenomen van www.hetcak.nl)
Het CAK, de instelling die zich hiermee bezighoudt krijgt van de zorgverzekeraars de gegevens van de personen die in aanmerking komen voor een compensatie. Deze personen krijgen in september automatisch een melding hierover. Wanneer je niets hoort, maar je denkt toch wel dat je in aanmerking komt voor een compensatie, dan kun je een aanvraagformulier invullen. Kijk voor meer informatie op deze directe link: http://www.hetcak.nl/smartsite.dws?id=63055 Op de site van CAK wordt gezegd dat je medicijnen moet gebruiken, tenminste 180 standaard dagdoseringen voor tenminste één van de aandoeningen die zij in een lijst hebben opgesomd. Dit is de lijst die ik heb overgenomen van de site van CAK.
Deze lijst met aandoeningen is destijds opgesteld door de overheid. Zoals jullie zien is er geen ruimte gemaakt voor bloedziekten en daarom dus ook niet voor Sikkelcelziekte, Thalassemie en andere ernstige afwijkingen in het bloed. Bij beide ziekten kunnen als complicatie meerdere organen zijn aangetast, waardoor sommigen toch in aanmerking komen. Niet omdat ze Sikkelcelziekte of Thalassemie hebben, maar juist door een aandoening als gevolg van de ziekte. Wij weten dat heel veel patiënten niet in aanmerking zijn gekomen voor deze compensatieregeling. Ik zelf (beta thalassemie major) ben ook niet in aanmerking gekomen, ook niet nadat ik zelf een aanvraag heb ingediend. Vorig jaar heb ik een email gestuurd naar het CAK. Het antwoord van hen was dat zij er niets aan konden doen, want de lijst met aandoeningen heeft de overheid samengesteld. Zij zeiden dat er meerdere patienten niet in aanmerking komen en dat ze dat gaan melden aan de overheid. Helaas heeft de overheid hier niets mee gedaan, want ook dit jaar zien we nog hetzelfde lijstje. Namens Oscar Nederland heb ik daarom nogmaals een email gestuurd, maar dit keer naar het ministerie van gezondheid, welzijn en sport, met daarin het verzoek ook Sikkelcelziekte en Thalassemie op te nemen in de lijst. Ik ben benieuwd wat hen antwoord is. Ik houdt jullie op de hoogte! Graag wil ik op dit forum een oproep doen aan:
Jullie antwoorden zijn van belang. Op deze manier leren we meer. Ik hoop dat we op deze manier elkaar kunnen helpen. Voor meer informatie over de Compensatie Eigen Risico verwijs ik naar de website www.hetcak.nl Met vriendelijke groet,
|
NieuwsZeldzame Ziekten Dag 2012Op 25 februari 2012 vindt de Zeldzame Ziekten Dag plaats in het Dolfinarium te Harderwijk.
AanmeldenMeld je aan bij OSCAR Nederland en klik hier! Als aangemelde gebruiker kunt u het forum bezoeken en communiceren met andere gebruikers van deze website. Steun onsLid/donateur worden of sympathiseren
Steun Stichting OSCAR Nederland
Word lid/donateur of maak een bijdrage over op
Rabobank 141434228 t.n.v. Stichting Oscar Nederland te Zeist.
|